test

U prek nga Covid-19/Shefi i Urgjencës Kombëtare: E kemi fryrë koronavirusin-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka theksuar se pasojat e koronavirusit janë “fryrë” së tepërmi, pasi ky virus nuk shkakton vdekjen e çdo personi që infektohet.

Duke iu referuar gjendjes së tij që pas prekjes nga koronavirusi, Brataj tha se Covid-19 është fryrë tej mase pasi disa persona, sipas tij, e kalojnë edhe si një grip normal.

Deri më tani në vendin tonë rezultojnë të  prekur nga koronavirusi rreth 494 persona, 25 kanë ndërruar dhe 251 të tjerë kanë arritur të shërohen nga koronavirusi. Sipas ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu javën e ardhshme do të nisë testimi me antitrupa për mjekët, policët dhe për ata që janë në fazën përgatitore.

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV