test

Koronavirusi/Rama më në fund jep lajmin e mirë: Nga java e ardhshme do të..-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje publike përmes Facebookut ka theksuar se nga java e ardhshme, duke nisur që nga data 4 maj, do të rritet fasha orare e daljes në pazar dhe në udhëtimet midis qyteteve.

Për këto të fundit Rama tha se do të vendoset shërbimi taksi.

Ai shpjegoi gjithashtu se edhe bizneset do të fillojnë të rikthehen në punë, për të ndihmuar ekonominë familjare. Por e gjitha kjo hapje sipas kryeministrit Rama do të bëhet përmes rregullave dhe kushteve të sigurisë.

Javën e ardhshme do të rrisim orarin e daljes në Pazar. Do të hapim edhe rrugët për shërbimet ndërqytetëse, për shërbimet taksi, për njerëzit që kanë nevojë të lëvizin nga një qytet në tjetrin. Nga e hëna , 4 maj do ta lehtësojmë shumë lëvizjen brenda qyteteve, qoftë me këmbë, qoftë me makinë, madje pa e kufizuar tek makinat që duan të shkojnë në punë. Po ashtu do të hapim edhe bllokun e tretë të bizneseve. Kjo patjetër që do të ndihmojë ekonominë familjare të atyre që dalëngadalë do të kthehen në punë. Prandaj edhe pak durim. Duhet ta ngulisim në mendje që të gjithë se hapja do të garantohet me rregulla dhe me kushte sigurie”, u shpreh kryeministri Rama.

Të fundit

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të mundshëm. Disa prej tyre janë...

Lajme të tjera

Web TV