Arben Ahmetaj shkon me valixhe udhëtimesh në emision-VIDEO  

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri Arben Ahmetaj ka shkuar këtë mbrëmje në emisionin ‘Opinion’ me një valixhe udhëtimesh mbushur me dosje.

Ahmetaj ka treguar se brenda valixhes janë dosjet me emrat dhe numrat e llogarive të personave që kanë përfituar nga  paketa e ndihmave të qeverisë shqiptare.

Sipas ministrit deri tani 52 mijë emra kanë përfituar tashmë nga pagesa e parë.

Janë mbi 52 mijë emra që kanë përfituar. Unë do t’i lë me ju. Nëse doni të sfidoni të vërtetën kushdoqoftë mund t’i verifikojë. Këto janë emrat me numrat e llogarive bankare. Kam dhe paketën e dytë, janë 11”, tha Ahmetaj.

Sipas tij, janë akoma edhe 10 mijë emra që pritet të paguhen gjatë ditës së premte dhe ditës së hënë.

Janë akoma dhe 10 mijë veta për t’u paguar nga paketa e parë. Besoj nesër dhe të hënën. Nëse atyre ju është aprovuar paketa, pagesat do t’i marrin”, u shpreh Ahmetaj.

Të fundit

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Vula e PD/ Basha apo Berisha? Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e demokratëve

Gjykata e Apelit në Tiranë është vënë dje në lëvizje, ndërsa ka caktuar datën 11 qershor si datën kur do të rinisë sërish gjykimin...

Lajme të tjera

Web TV