Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Provat e kinezëve për vaksinën ndaj Covid-19 dështuan, OBSH publikon gabimisht raportin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një vaksinë e mundshme ndaj Covid-19 raportohet se ka dështuar në provën e parë klinike. Një provë nga ekspertët kinezë tregoi se ilaçi nuk kishte qenë i suksesshëm, sipas disa dokumenteve të publikuar aksidentalisht nga Organizata Botërore e Shëndetit.

Vaksina nuk e përmirësoi gjendjen e pacientëve ose zvogëloi praninë e patogjenit në rrjedhën e gjakut, shkruhej atje. Firma amerikane që qëndron pas ilaçit, Gilead Sciences, tha që dokumenti kishte keqpërshkruar studimin.

Lajmet për provën e dështuar u publikuan nga OBSH së bashku me të dhënat e provave klinike, por shumë shpejt ato u fshinë. OBSH raportoi menjëherë se raporti i projektit u publikua gabimisht.

Në raport tregohej se në studim morën pjesë 237 pacientë, duke u injektuar në 158 dhe procesi i tyre u krahasua me 79 të tjerë që morën placebo.

Pas një muaji, 13.9% e pacientëve që morën ilaçin kishin vdekur në krahasim me 12.8% të atyre që morën placebo. Prova u ndalua herët për shkak të efekteve anësore.
Galaad ka kundërshtuar postin e OBSH.

“Ne besojmë se posti përfshin karakterizime të papërshtatshme të studimit,” tha një zëdhënës i Gilead, duke shtuar se ai u ndërpre herët për shkak të regjistrimit të ulët dhe për këtë arsye nuk ishte statistikisht i rëndësishëm.

“Si i tillë, rezultatet e studimit janë jokonkluzive, megjithëse tendencat në të dhëna sugjerojnë një përfitim të mundshëm , veçanërisht në mesin e pacientëve të trajtuar herët në sëmundje,” tha ai.

Kjo nuk parashikon fundin e rrugës për ilaçin, megjithatë, dhe disa prova të vazhdueshme së shpejti do të japin një pamje më të qartë mbi përdorimin e tij. /Burimi: BBC Përshtati:Fjala.al

P.S: Fjala.al kujton se kjo është vaksina e zhvilluar në Kinë, ndërsa vaksina e krijuar nga Universiteti i Oksfordit në Britaninë e Madhe, e cila filloi testimin tek njerëzit ditën e djeshme është ende në testim.

Të fundit

Virale/ Princesha e Dubait kërkon divorcin me një postim në Instagram

Një mesazh i shkurtër nga Sheikh Mahra bin Mohammed Al Maktoum aktualisht po shkakton bujë në botën mbretërore. Në postimin...

Ndikimi i stresit në lëkurë

Stresi është një nga faktorët kryesorë që dëmtojnë organizmin tonë. Pasojat e tij ndonëse nuk mund të jenë të menjëherëshme, janë afatgjata. Nëse vuani nga ndonjë...

Si përfundim, a do të jetë Visjan Ukcenaj pjesë e BBV4 apo jo?

Aktori i humorit, Visjan Ukcenaj ka shuar zërat se do të jetë pjesë e edicionit të 4 të Big Brother Vip. Në një intervistë...

Arilena Ara feston sot ditëlindjen dhe urimin më të ëmbël e mori nga Popi Kola

Këngëtarja e njohur Arilena Ara feston sot 26 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të, Ara ka marrë urimet më të...

Lëkundet Nju Jorku, meteori kalon pranë Statujës së Lirisë

Një meteor fluturoi mbi Statujën e Lirisë në Nju Jork përpara se të shpërbëhej rreth 46 km mbi qendrën e qytetit të Manhatanit të...

Lajme të tjera

Web TV