Kim Jong Un është gjallë dhe gëzon shëndet të plotë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lideri koreano-verior është gjallë dhe gëzon shëndet të mire. Lajmi është konfirmuar nga Moon Chung-In, këshilltar special për sigurinë e Kim Jong Un në përgjigje ndaj mediave amerikane që sipas tij kanë spekuluar në lidhje me shëndetin e liderit të Koresë së Veriut.

Kim nuk është shfaqur në publik prej më shumë se dy javësh, por sipas medias vendase KCNA lideri kishte drejtuar një mbledhje të partisë më 12 prill. Por sipas mediave amerikane dhe atyre britanike, Kim Jong Un i është nënshtruar një operacioni pikërisht më 12 prill dhe prej 2 javësh po rekuperohet në vilën e tij në Kumgang.

Gjithsesi televizioni shtetëror koreano-verior është kujdesur të theksojë se Kim Jong Un gëzon shëndet të plotë dhe është në krye të qeverisë./Fjala.al/Burimi:Ansa.it


Të fundit

Zgjedhjet në Kosovë, LDK fiton diasporën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave të ardhura nga diaspora për të gjitha komunat e Republikës...

“Portet, energjia, digjitalizimi”, ministria e Infrastrukturës tregon projektet që do të financohen

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bërë publike projektet që do të financohen dhe do të mbështeten nga buxheti i vitit 2022. Në Facebook,...

Punime në rrjet, ja cilat zona të Tiranës do të jetë nesër pa drita

Disa zona të kryeqytetit do të jenë pa energji elektrike të hënën, përgjatë 2 orëve të drekës. OSHEE njofton se do të kryhen punime në...

“Vdekjen e burrit e mësova nga interneti”/ Vanessa Bryant padit policinë: Shpërndanë fotot si të ishin ‘kafshë në rrugë’

Vanessa Bryant, e veja e Kobe Bryant, tha se mësoi për vdekjen e burrit të saj duke parë njoftimet "RIP Kobe" në telefonin e...

Bebe Rexha çudit me deklaratën e saj: Muzika arabe më ngjan me atë shqipe

Këngëtarja shqiptare më famë botërore, Bleta Rexha e njohur me nofkën “Bebe”, është mjaft aktive në platformat e rrjeteve sociale, ku publikon fotografi e...

Lajme të tjera

Web TV