Futbollisti rreh të dashurën/Ia bën hundët gjak. Dalin pamjet e rënda-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti 23-vjeçar i Boca Juniors, Sebastian Villa ka dhunuar në mënyrë barbare të dashurën e tij. Villa tashmë gjendet tashmë në telashe pasi e dashura e tij, Daniela Cortes, publikoi një video në rrjetet sociale ku ka treguar dhunën e ushtruar nga lojtari. Në video duket se si ajo ka marrë plagë të mëdha në trup dhe në fytyrë.

Pasi videoja bëri xhiron e rrjetit, një vajzë tjetër, ish-e dashur e futbollistit i doli asaj në mbrojtje, duke treguar se edhe ajo ishte abuzuar nga lojtari.

 

View this post on Instagram

 

Lamentablemente me toca hacer esto hoy,porque ya no aguanto más!! Fueron 2 años viviendo juntos de muchos sufrimientos en los cuales perdone y perdone golpes esperando un cambio de parte de él y nunca pasó! Hay amenazas y todo diciendo que me va a dañar la vida y la de mi familia llamando a personas malas que trabajan en mi Cuidad haciendo que sólo entre en desesperación al ver a mi familia en peligro,hago esto por miedo porque este hombre quien lo ve en redes o prensa como si fuera un hombre sabio y habla con madurez pero la realidad es otra.Un maltratador tanto físico como sicólogico , y mucha gente está de testigo! No entiendo una persona “profesional” como es capaz de hacer tanto daño y que porque tiene malas amistades solo se dedica amenazar y humillar,siento un dolor muy grande tener que estar en un país que no conozco y donde estoy sola sin Mi familia y no poder viajar y salir corriendo con miedo que pase algo con mi vida y la de mi familia. Este es el verdadero Sebastian villa ,el que maltrata mujeres,porque no he sido la única. Yo solo le pedí a él y a sus empresarios ayuda para poder viajar a mi país y estar con mi familia y mi hija es lo único que necesito en estos momentos,ya no aguanto más me siento frustrada ante esta situación. No tengo otra opción por el bienestar de toda mi familia por que el es capaz de hacer cualquier cosa no saben la clase de hombre que es…

A post shared by Daniela Cortes M (@danicortesms) on


Ndërkaq, në reagimin e tij, klubi argjentinas i Boca Juniors, përmes një deklarate zyrtare ka dënuar dhunën e lojtarit ushtruar ndaj të dashurës së tij.

Lexo edhe :  Dita e Falënderimeve/ Rikthehen dyndjet në aeroporte e rrugë

“Tani e tutje, klubi vihet në dispozicion të policisë në mënyrë që të bëjë gjithçka që mundet për të bashkëpunuar për sqarimin e ngjarjes, në përputhje me angazhimin tonë në çështjet e të drejtave të njeriut dhe çështjeve gjinore.”, shkruan klubi argjentinas në deklaratën e tij.

Nga ana e tij, vetë lojtari Villa publikoi një video në Instagram duke mohuar çdo çfarëdolloj dhune ndaj të dashurës së tij.

“Si rezultat i asaj që po shihet në rrjetet sociale, kam dashur t’u them atyre se kam një nënë, motër motrat; unë kam gra në familjen time.” Unë nuk e di me çfarë qëllimi po publikohet. Duke filluar nga nesër do të filloj të sqaroj situatën me njerëzit e treguar”, ka theksuar lojtari.

Të fundit

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë/ Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka negociata

“Athina po përshkallëzon reagimet e saj kundër mbajtjes ende në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri”,...

Ndryshimi i klimës, rrezik dhe kosto e lartë për infrastrukturën

Ndryshimet klimatike po bëhen më shqetësuese vitet e fundit në vendin tonë duke sjell dhe një rritje të kostove të demëve në infrastrukturë. Një dokument...

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e së mërkurës në shumë rrugë...

U bllokuan në një tunel në Indi për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV