Koronavirusi/Qyteti kinez me 10 milionë banorë bën lëvizjen e papritur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kina po i frikësohet një valë të re të koronavirusit dhe për ta parandaluar këtë shteti kinez ka marrë masa të reja.

Kina ka vendosur kamera para ndërtesave të ndryshme, publike dhe private. Nga ana tjetër, një qytet me 10 milionë banorë i vendosur përgjatë vijës kufitare me Rusinë është futur sërish në karantinë.

Kina ka regjistruar deri më tani 82 mijë raste me koronavirus dhe 4,633 tjerë që humbën jetën. Ndërsa filloi gradualisht të zbusë masat e izolimit pas shumë muajve “paralizë” totale.

Të fundit

Masat ndaj të dyshuarve për Inceneratorin e Tiranës, sot seanca për 15 urdhër-arrestet

Ka nisur në Gjykatën e Posaçme masa ndaj të dyshuarve si të përfshirë në Inceneratorin e Tiranës, prej të...

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe rozmarina përbëjnë recetën ideale të...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

Lajme të tjera

Web TV