Mungesa e pajisjeve mbrojtëse ndaj Covid-19/ Mjekët gjermanë protestojnë nudo (foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Disa punonjës të mjekësisë gjermane kanë protestuar lakuriq për kushtet e punës dhe për mungesën e pajisjeve mbrojtëse të nevojshme në luftën me koronavirusin.

Fotografi të personave nudo, disa prej të cilëve janë mbuluar pjesërisht nga pajisjet mjekësore, dokumentet, stetoskopët, skeletat anatomikë dhe madje edhe letrat e tualetit janë duke qarkulluar në rrjetet sociale e në media rapoton CNN.

“Ne jemi mjekët tuaj. Për të qenë në gjendje t’ju trajtojmë me siguri, kemi nevojë për pajisje mbrojtëse. Kur mbarojmë ato pak që kemi, ne dukemi kështu”,-thonë organizatorët në një deklaratë në faqen e tyre të internetit.

Ndërsa pandemia e koronavirusit përhapet në të gjithë botën, punonjësit e kujdesit shëndetësor në vijën e parë të luftës kundër Covid-19 në vendet në botë kanë paralajmëruar mungesa të pajisjeve mbrojtëse personale, gjë e cila duket alarmante në këtë situatë./Fjala.al/

Të fundit

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Lajme të tjera

Web TV