Ulet sërish numri i viktimave në Itali, numër rekord i të shëruarve nga Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet italiane kanë raportuar një ulje të ndjeshme të vdekjeve gjatë 24 orëve të fundit , 285 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në vend në 27.967.

Një lajm tjetër i mirë nga Italia është se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një rekord i të shëruarve, përkatësisht 4.693. Numri i përgjithshëm i pacientëve të shëruar është 75.945.

Ndërkohë situata paraqitet e përmirësuar në Lombardi, ku autoritetet tregojnë se është raportuar një ulje e ndjeshme e të infektuarve të rinj, viktimave dhe pacientëve të shtruar në spitale./Fjala.al

Të fundit

Pezullimi i fluturimeve në Rinas/ Rama akuza Metës: Je një nga dy nxitësit e goditjes së çmendur, kërkoni rrëzimin e shtetit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me grevën që kanë zhvilluar ditën e sotme kontrollorët e trafikut ajror...

Psikologët këshillojnë: Njihuni me 4 shtyllat e lumturisë

Një mendje pozitive dhe të punosh fort për të pasur një mendje të qetë dhe të lumtur është suksesi i vetëm që duhet të...

Plas sherri mes dy shoferëve/ Njëri nxjerr armën, qëllohet në kokë fëmija 1 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Çikago, ku një fëmijë 1 vjeç është qëlluar me armë zjarri në kokë aksidentalisht. Ngjarja ka...

‘Trend’ shqetësues, OBSH: Rriten për të gjashtën javë radhazi rastet e infektimeve me COVID-19 në të gjithë botën

Organizata Botërore e Shëndetësisë, deklaroi se numri i infektimeve me COVID-19 është rritur për të gjashtën javë radhazi, me mbi 4 milionë raste të...

Bllokimi i punës në aeroportin e Rinasit/ Rama: Është vepër penale dhe ndëshkohet ligjërisht

Kryeministri Edi Rama ka reagua pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit. 'Bojkotimi i punës për kontrollin ajror është vepër penale dhe ndëshkohet ligjërisht!'-...

Lajme të tjera

Web TV