Së shpejti, emisioni “HARD TALK nga ROLAND QAFOKU” në grupin mediatik “FJALA”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari dhe drejtori i Përgjithshëm i grupit mediatik “Fjala”, Roland Qafoku, rikthehet me një emision qendror politik. I quajtur “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”, ai do të jetë çdo javë pjesë e platformës on line në këtë grup mediatik si dhe në platformat e rrjeteve sociale facebook dhe youtube.

Gazetari Roland Qafoku do të vijë sërish  me një emision ku në qendër të tij do jetë debati politik dhe intervistat me të ftuar figurat më të rëndësishme të politikës në Shqipëri, Kosovë dhe ato ndërkombëtare, por do të trajtojë edhe tema të tjera si kronikë e zezë, histori, ekonomi dhe çështje me ndjeshmëri të madhe publike.

Në 23 vite të karrierës së tij si gazetar, Roland Qafoku ka drejtuar emisionin e vet prej 11 vjetësh. Roland Qafoku ka realizuar mbi 2 mijë intervista në karrierën e tij si gazetar, ku një pjesë e tyre kanë pasur ndikim të rëndësishëm mediatik.

Ai ka intervistuar të gjithë kryeministrat pas vitit 1990 që nga Fatos Nano te Edi Rama, të gjithë presidentët që nga Ramiz Alia te Ilir Meta si dhe pjesën më të madhe të ministrave, deputetëve dhe politikanëve të rëndësishëm në vend.

Roland Qafoku ka intervistuar ekskluzivisht në kohë të ndryshme disa nga figurat më të rëndësishme të letërsisë dhe artit si Ismail Kadare, Dritëro Agolli, Ermonela Jaho, Elez Biberaj, Bashkim Shehu, Agim Krajka, Sherif Merdani etj.

Ai ka intervistuar ekskluzivisht figura të rëndësishme historike që nga Ernest Troshani, Sejfi Protopapa, Hëna Këlcyra, Ajnishah Vlora (Vajza e Eqrem bej Vlorës), Ermioni Popa (Familja Popa), Nexhmije Hoxha, Skënder Shehu, Teuta Hoxha, Sulo Gradeci, Hekuran Isaji e deri te Leka Zogu, etj.

Lexo edhe :  Rama publikon videon, ja si po transformohet Piramida në Tiranë

Ka intervistuar personalitete të rëndësishme të komunitetit shqiptaro-amerikan si Anthony Athanas, Ekrem Bardha, Van Christo, etj, personalitete të huaja si Anders Fogh Rasmusen, Joseph Dioguardi, Bernd Fisher, Pier Luiggi Vigna, Siri Frighard (Prokurorja norvegjeze e vrasjes së Azem Hajdarit) etj. Edhe në emisionin “HARD TALK nga Roland Qafoku”, pritet të intervistohen personalitete të rëndësishme që do të kenë ndikim te publiku.


Të fundit

Raketa kineze dështoi/ Copëza të saj po bien në Tokë, ky është shteti i rrezikuar (Video)

Raketa fluturon në mënyrë të pakontrollueshme përmes orbitës dhe do të përplaset në tokë në ditët në vijim. Kina vuri...

Vajza përjeton tmerrin, i riu e ndjek me organin gjenital jashtë deri në shtëpi (Video)

Një vajzë në Greqi ka përjetuar momente tmerri, teksa është ndjekur nga një i ri me organin gjenital jashtë. Vajza ka treguar në rrjetet sociale...

Zbardhet raporti i plotë i kërkesës për shkarkimin e Presidentit, ja përmbajtja e tij

RAPORTI I PLOTË KUVENDI Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut Tiranë, më 06.05.2021 (Dokument parlamentar) RAPORT PËR SHQYRTIMIN E KËRKESËS...

50-vjeçari futet në dyqanin e pijeve alkoolike, e sulmon me tullë dy gra (Video)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Një burrë ka dhunuar brutalisht dy gra aziatike, në një dyqan në Baltimore. Sipas mediave të huaja,...

Gazetari i publikon Fatmir Mediut pasaportën me mbiemër fals: Mund t’i shpëtojë drejtësisë po të përdorë këtë dokument që…

Ditën e sotme SPAK njoftoi se ka prova të reja lidhur me çështjen e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur...

Lajme të tjera

Web TV