Vatër e re në Fier/ Gruaja shtatzënë infekton djalin 2 vjeç dhe vjehrrën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua shtatzënë në Fier, e cila kishte rezultuar pozitive me Covid-19 kaq infektuar familjarët e saj, duke ndezur një vatër të re të virusit në këtë qytet.

Një familje me tre anëtar kanë rezultuar ditën e sotme pozitiv me Covid-19. Nusja e shtëpisë, shtatzënë në muajin e tetë, mësohet se ka vizituar familjen e saj në Tiranë, të cilët kanë qenë  të infektuar me koronavirus dhe më pas e ka transmetuar sëmundjen te persona të tjerë. Në momentin e kthimit në Fier, ajo ka infektuar djalin e saj 2-vjeçar dhe vjehrrën 70-vjeçare, ndërsa bashkëshorti i saj nuk ndodhet në Shqipëri, pasi është rezidentë në Suedi.

Në pallatin ku jetojnë të prekurit, janë marrë tampone edhe për 5 familje të tjera./Fjala.al/

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV