Rama: Ja ku ndryshon Sali Berisha nga Gramoz Ruçi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama duke iu përgjigjur akuzave të gazetarit Çim Peka se ai është puro komunist dhe krejt i pafe, ka theksuar se këto mendime ia ka ‘futur në kokë’ vetë Sali Berisha.

Kreu i qeverisë madje shkoi aty sa bëri edhe një krahasim midis ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut aktual të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Sipas Ramës, ndërsa Ruçi është puro komunist, Berisha është antikomunist i shtirur dhe pa asnjë lloj ideali.

Rama: Unë jam antifashist dhe antikomunist, se kush të ka mësuar ty se unë jam i pafe unë e di kush të ka mësuar. Është ai që ti e fut në mes, që ka qenë sa komunist aq edhe i pafe. (Sali Berisha).  Të dy ishin komunistë, njëri me ideal, tjetri dihet, pa ideal. Të vijmë te testimet, ju thoni se Sali thotë, se OBSH-ja thotë.

Të fundit

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më...

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës Selman Stërmasi

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Nezihat ishte një nga mbështetëset më të mëdha të...

Sot 1 Prilli! Ironia e Bledi Manes: Gëzuar ditëlindjen Olta dhe Luiz…

Bled Mane sapo bëri atë që di të bëj më mirë, sërish. Gazetari ka bërë një postim në rrjetet sociale ku me rastin e...

I bëri publike sëmundjen/ Stresi zbulon si është raporti i tij me Keisin

I ftuar në “Ditë pas Dite” reperi Stresi, fitues i “Big Brother Vip Kosova” ka folur ndër të tjera për raportin që ka tani...

Veliaj nga Kavaja: Fyerje për demokratët që të votojnë listat e Ilir Metës!

Nga Kavaja, gjatë prezantimit të kandidatëve për Këshillin Bashkiak, drejtuesi politik i Qarkut të Tiranës, Erion Veliaj e quajti fyerje atë që po u...

Lajme të tjera

Web TV