Fier/ Vatra e koronavirusit, dyshohet edhe për një farmacist të infektuar me COVID

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tjetër test dyshohet se ka rezultuar pozitive me virusin vdekjeprurës COVID-19 në Fier.

Mësohet se rasti që dyshohet se ka kontraktuar koronavirusin është një farmacist.

Ditën e djeshme në Fier rezultuan pozitivë me COVID-19 një grua shtatzënë dhe djali i saj dy vjeçar, ndërsa aktualisht numri i të infektuarve në Fier llogaritet në 40.

Numri i personave të prekur me koronavirus në vend deri më tani ka shkuar në 842, nga këta 605 janë shëruar dhe 31 persona kanë ndërruar jetë.

Të fundit

“Qershori nis me 37° C”/ Meteorologia: Vera starton shumë egër

Meteorologia Lajda Porja ka bërë parashikimin e motit për muajin qershor, duke qenë se edhe dy ditë na ndajnë...

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i shkëlqyer promovimi për Shqipërinë. Albania, kështu...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Lajme të tjera

Web TV