Julia Roberts, 30 vjet nga suksesi i “Pretty Woman”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Julia Roberts padyshim di të sfidojë vitet dhe të duket gjithnjë në formë dhe e freskët. Këtë, aktorja 52-vjecare e ka treguar edhe teksa shfaqet ngjitur me një foto të vetes nga filmi i vitit 1990, “Pretty Woman”. Në atë kohë, aktorja ishte vetëm 23 vjeç.

Foton, Julia e ka marrë dhuratë nga Ard Gelinck, mjeshtër i programit Photoshop Wizard. Të njëjtën dhuratë, Ard ja ka bërë edhe aktorëve Tom Hanks, Harrison Ford, këngëtares Pink dhe mbi 200 personaliteteve të tjerë, për t’i treguar vitet e kaluara dhe personit që ende mbetet. E vetmja gjë që ndryshon tek aktorja me origjinë nga Gjeorgjia janë flokët, tashmë të verdhë.

“Pretty Woman” është një filmat klasikë më të adhuruar të Hollivudit, edhe sot 30 vjet pas premierës. Çdo vit në mbrëmjen e Met Gala nuk mungon një foto mes Julia Roberts dhe Richard Gere, që bashkë kanë shijuar jo vetëm suksesin e Pretty Woman por edhe të shumë bashkëpunimeve të tjera si “Runaway Bride”./Fjala.al/

 

Të fundit

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...

Horoskopi i ditës, 15 Prill 2024

Dashi Priten edhe turbullira në jetën tuaj gjatë kësaj dite kështu që mirë është të tregoheni të kujdesshëm. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi...

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës së ardhshme me Milanin për...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

Lajme të tjera

Web TV