Ishte duke u stërvitur në shtëpi, humb jetën futbollisti i Atalantës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur për botën e futbollit, pasi raportohet se lojtari 19-vjeçar i skuadrës së Atalantës, Andre Rinaldi, ka humbur jetën në mënyrë të papritur.

19-vjeçari ndodhej i izoluar në shtëpinë e tij për shkak të pandemisë së koronavirusit. Talenti mësohet se ka humbur jetën për shkak të një problemi në arteriet e gjakut.

Nga mjekët u bë me dije se shkaku i vdekjes ishte një sëmundje e quajtur “Aneurysm”, sëmundje që rrit presionin e gjakut në arteriet kryesore.

Atalanta reagoi në rrjetet sociale, ku tha se futbollisti ndërroi jetë për shkak të një aneurizmi të trurit ndërsa po stërvitej në shtëpi. Gjatë sezonit 2019-2020, Rinaldi  ishte i huazuar tek klubi Legnano./Fjala.al/

Të fundit

Marrëveshja për emigrantët/ Balla: 4 % e sfidës së Italisë do të trajtohet nga Shqipëria

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka folur në Komisionin e Politikës së Jashtme përsa i përket marrëveshjes Shqipëri-Itali për...

Me Kadare në fyt

Nga Edison Ypi Kockë në fyt, halë në fyt, qelqe në fyt, gozhdë në fyt, brisk në fyt. Këto dhe të tjera si këto janë...

Siguroi armën për vrasjen/ Lihet në burg i dyshuari i katërt per vrasjen e Liridonës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën me paraburgim ndaj të akuzuarit të katërt, për vrasjen e Liridona Ademaj-Murseli. Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar...

Çfarë do të ndodhë në pranverë? Gazetari: Rama po përgatit ‘fshesën’ në parti

Gazetari Lavdrim Lita tha se kryeministri Edi Rama po përgatit një skemë të cilën ai do ta përdorë në pranverë për të shkëputur partinë...

Ju prezantojmë 5 produktet që nuk e njofin afatin kohor

Mund të qëndrojnë prej vitesh në dollapin tuaj dhe sërish mund t’i konsumoni. Cilat janë pesë nga produktet kryesore që nuk njohin datë skadence? Mund...

Lajme të tjera

Web TV