Masakrohet emigranti shqiptar në Greqi, ja dyshimet e policisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mediat greke raportojnë se një shqiptar ishte gjetur nga fqinjët e tij i larë në gjak. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Artemida të Greqisë.

Mësohet se një 65-vjeçar shqiptar është gjetur i plagosur rënë në kokë dhe në gjoks në oborrin e banesës së tij.

Si pasojë e plagëve të marra shqiptari ka ndërruar jetë në spital.

Ishin pikërisht fqinjët ata që panë shqiptarin në atë gjendje dhe të alarmuar njoftuan policinë dhe ambulancën

Megjithëse ambulanca e dërgoi me urgjencë drejt spitalit, 65-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ka ndërruar jetë.

Policia greke dyshon se autorët kanë tentuar të grabisin banesën e viktimës dhe nuk mund të këtë qenë qëllimi primar për ta vrarë, por 65-vjeçari nuk mundi ti shpëtojë plagëve të marra./l.m/Fjala

 

Të fundit

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Lajme të tjera

Web TV