Megaoperacion në Nikël të Fushë-Krujës ndaj parcelave me kanabis

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një megaoperacion i policie është duke u zhvilluar në Nikël të Fushë- Krujë!

Policia ka ndërmarrë një megaoperacion në Nikël të Fushë-Krujës në kontrollin për drogë në sera dhe tunele.

Forca të shumta policie të komisariatit të Krujës, drejtorisë së policisë së Durrësit, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit janë duke zhvilluar megaoperacionin pasi gjatë muajve të fundit ka pasur një numër të madh zjarrvëniesh, të cilat dyshohen se janë të qëllimshme për të zhdukur gjurmët e parcelave me kanabis, raporton BW.

Deri më tani nuk dihet nëse policia ka arrestuar persona të dyshuar apo të ketë zbuluar parcela me kanabis. Ndërkohë që operacioni vijon ende, pritet edhe një njoftim zyrtar nga policia e Shtetit.

Të fundit

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Lajme të tjera

Web TV