Rihanna, këngëtarja dhe biznesmenia me vlerë 600 mln $

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vlerësohet se gjatë vitit të parë të linjës së saj të të brendshmeve “Savage X Fenty”, këngëtarja Rihanna ka siguruar plot 150 milionë dollarë fitime.

Dhe Rihanna feston përvjetorin e dytë të biznesit të saj, duke postuar në rrjetet sociale foto, duke prezantuar koleksionin e ri, në të cilat këngëtarja nga Barbados shfaqet super seksi.

32 vjeçarja falënderon fansat për mbështetjen ndërsa thotë se brendi i saj është rritur në këtë 2 vjetor. Rihanna e nisi këtë biznes në vitin 2018, në një periudhë kur u shpreh se kishte nevojë për një tërheqje nga muzika.

Brendi i ri ofron të brendshme seksi për femra të çdo moshe, ngjyrë dhe peshe pasi sipas Rihannës, çdo femër mund të jetë seksi në mënyrën e saj. Pas 2 vitesh, vlerësohet se biznesi i këngëtares sot vlen 3 miliardë dollarë.

Linja e kozmetikës dhe e veshjeve intime dhe fitimet e siguruara prej biznesit dhe muzikës, e rendisin Rihannën si muzikantja femër më e pasur në të gjithë botën, me vlerë 600 milionë dollarë. Pas saj renditen Madonna me 570 milionë dollarë, Celine Dion me 450 milionë dollarë dhe Beyoncé me 400 milionë dollarë.


Të fundit

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Lajme të tjera

Web TV