Policia Bashkiake rrethon Teatrin, u kërkon artistëve të lirojnë godinën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia Bashkiake e Tiranës ka rrethuar pasditen e sotme Teatrin Kombëtar dhe u ka kërkuar artistëve dhe të gjithë personave që ndodhen atje në mbrojtje të godinës që të largohen në mënyrë që të zbatohet Vendimi i Këshillit të Ministrave.

Policia ka ngjitur VKM-në që ka kaluar Teatrin në pronësi të Bashkisë te dera e godinës dhe iu ka kërkuar artistëve të lirojnë godinën.

Ndërkohë artistët, Aleanca për Mbropjtjen e Teatrit dhe shumë qytetarë ndodhen te godina e Teatrit në mënyrë që të ndalojnë shkatërrimin e këtij objekti./Fjala.al/

Të fundit

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Lajme të tjera

Web TV