Rritet sërish numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, totali shkon 927

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është rritur me 8 raste të reja numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë.

Nga autoritetet Kosovare bëhet me dije se totali i personave që janë konfirmuar me Covid-19 në vendin e tyre ka shkuar në 927.

Sipas Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) është bërë me dije se ditën e sotme janë konfirmuar vetëm 8 raste pozitive nga 255 që ka qenë totali i testeve që janë bërë në 24 orët e fundit./Fjala.al/

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV