Kërcënohet me vdekje Agron Tufa/ “Kujt i thua komunist ti? Do të të bëj varrin”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shkrimtari, publicisti dhe ish-drejtuesi i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa edhe pse ndodhet jashtë vendit në azil politik vijon të kërcënohet me vdekje.

Denoncimin e ka bërë vetë shkrimtari në profilin e tij në Facebook, teksa paraqet edhe mesazhet të kërcënimit ndaj tij.

Kërcënuesi i njohur me emrin Begzad Gashi paralajmëron Agron Tufën se nuk do të gjejë qetësi ‘deri sa t’i bëjë varrin”, pasi Gashi pretendon se është cilësuar si komunist dhe Udbash nga Agron Tufa.

Denoncimi i plotë: Enveristi nga Kosova Begzad Gashi, që hyri i paftuar në faqen e postimit tim në fb dhe derdhi një lumë ofendimesh provokuese dhe kërcënimesh poshtë denoncimit tim me dokumenta për kreun e SPAK, ish hetuesin e diktaturës Arben Kraja, e vazhdoi kërcënimin me vdekje përmes miqve të mi. Betimi i tij për t’u hakmarrë vetë dhe nëpërmjet 100 vëllezërve dhe kushërinjve, përbën një rast flagrant, se si strukturat kriminale të drejtësisë komuniste, që vijojnë të jenë në krye të drejtësisë së sotme, porosisin killera për të më mbyllur gojën edhe këtu në Europë, ku ndodhem me azil politik, sërish i kërcënuar.

Shpresoj që 100 vëllezërit e kushërinjtë e

Begzad Gashit, të mos jenë idiotë paranojakë si ai.

Përndryshe ju kujtoj, se Begzad Gashi, pretendon se është anëtar aktiv i PSD të Heidelbergut dhe anëtar LPK në Kosovë.

Në murin e tij gjendej një foto ikonë adhuruese e diktatorit Enver Hoxha me vlerësime superlative për të dhe një postim-hosana për SPAK-un dhe kreun e tij, Arben Kraja.

Këto kërcënime po ia dërgojmë partisë së tij në Heidelberg dhe Kosovë, ndërsa Strukturat që më kanë marrë në mbrojtje këtu ku jam, do ta bëjnë të mundur procedimin ligjor të këtij killer-i enverist vullnetar.

Lexo edhe :  Aksidenti në Milot-Mamurras/ Polumbarët gjejnë në kanal një tjetër trup të pajetë, shkon në 3 numri i viktimave (Emri)

Shoh se e paska çregjistruar profilin e tij në fb…

Shihni kërcënimin e tij më poshtë, duke ju sugjeruar ta kapërceni logjikisht analfabetizmin e tij:

 


Të fundit

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

“Jam zhveshur për Mozzik-un”, Loredana habit me deklaratën

Çifti i njohur i reperëve, Loredana Zefi dhe Mozzik, janë në prag të publikimit të albumit të tyre më të ri. Të gjithë kishim menduar...

Lajme të tjera

Web TV