Ylli i futbollit kërcënohet me thikë, vidhet dhe rrihet nga grabitësit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mesfushori i Tottenhamit dhe Anglisë Dele Alli është kërcënuar, vjedhur dhe rrahur nga grabitësit.

Persona të maskuar janë futur në shtëpinë e 24 vjeçarit, i cili ndodhet në izolim me vëllanë e tij dhe partneret e tyre.

Lojtari është kërcënuar me thikë dhe gjatë incidentit ka pësuar lëndime të vogla në fytyrë.  Grabitësit i kanë vjedhur atij sende me vlerë si ora dhe bizhuteri, shkruan The Guardian. Pas ngjarjes futbollisti i Tottenhamit ka dorëzuar në polici të gjitha pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë .

Të fundit

Live në të njëjtën kohë/ Qytetarët ndjekin Ramën 15-fish më shumë se Bashën

Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga dita e zgjedhjeve parlamentare më 25 prill, kryetarët e partive po intensifikojnë...

Ambasadori grek: Ne nuk e njohim Kosovën si shtet dhe kjo nuk do të ndryshojë…

Ambasadori grek në Serbi, George Djakofotakis në një deklaratë për shtyp ka thënë se pozicioni i Greqisë për mos t’a njohur si shtet Kosovën...

“E futëm vajzën në furrë, menduam se vdiq”/ Flet shqiptarja simbol i eksodit të Kosovës

Së fundmi në Bllacë të Hanit të Elezit është përuruar ‘Muri i Kujtesës’, në qendër të së cilit qëndron fotografia e Sherife Lutës me...

I burgosuri largohet nga vendi i qëndrimit, kapet në flagrancë në Poliçan

Një 29-vjeçar është arrestuar pasi u kap jashtë vendit ku vuante dënimin. Burimet zyrtare bëjnë me dije se i riu ka shkelur masën e...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 10 mijë punonjës në 1.214 biznese u mbështeten me paga lufte

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë 11 ditë nga zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV