Basha: Qeveria ka shpenzuar 200 mijë euro për zyrë ministri në kohë pandemie

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se qeveria nuk i ka ndërprerë koncesionet për 5 oligarkë.

Kryedemokrati theksoi se edhe tenderat për letrën higjienike nuk janë pezulluar, apo shpenzimet e luksit, si arredimi i zyrës së një ministri.

Basha nuk përmendi emrin e ministrit por deklaroi se janë shpenzuar 200 mijë euro për një zyrë ministri.

“Pse turizmi shqiptar është lënë në mëshirë të fatit?! Pse ekonomia shqiptare kërcënohet?! Përgjigja është e thjesht, sepse qeveritë e tjera kanë lënë mënjane çdo gjë tjetër.

Këtu edhe në kohë COVID-i vjedhin për maskat, për tenderat e letrës higjienike. Është i vetmi vend në Ballkan, ku shpenzohet 200 mijë euro për një zyrë ministri.

Prokurimet e mëdha i marrin vetëm 5 njerëz, koncesionet dhe PPP-të, dhe gjithë buxheti i shqiptarëve është për ta. Që hanë dhe pinë me Edi Ramën dhe 3-4 ministrat e tij. Rezervat këtu janë.”, tha Basha në një intervistë për ‘Kjo Javë’ në News24.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV