Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Studim/Antitrupat e të shëruarve nga SARS mund të parandalojnë Covid-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një antitrup nga një pacient i cili u shërua nga SARS ka bërë të mundur të parandalojë Covid-19, studiuesit të cilët kanë zhvilluar eksperimentin në një mjedis laboratorik thanë të hënën se ky është një përparim drejt kurës së koronavirusit.

Shkencëtarët me qendër në Zvicër dhe Shtetet e Bashkuara më parë izoluan antitrupat nga pacienti në 2003, pas shpërthimit të SARS që vrau 774 njerëz.

Ata eksperimentuan me 25 lloje të ndryshme të antitrupave për të parë nëse ato mund të parandalojnë që qelizat të infektohen me Covid-19.

Si SARS ashtu edhe patogjeni që shkakton Covid-19 janë koronaviruse, që mendohet se vijnë nga kafshët, dhe kështu strukturat e tyre janë të ngjashme.

Një kandidat, i njohur si S309, u tregua se kishte “veprimtari veçanërisht të fortë neutralizuese” kundër Covid-19. Duke kombinuar S309 me antitrupa të tjerë më pak të fuqishëm, ata ishin në gjendje të synonin vende të ndryshme në pikën e proteinave të virusit, duke zvogëluar kështu potencialin e tij për të pësuar mutacione.

Pandemia e Covid-19 ka parë qindra prova për trajtimin efektiv të nisur, përfshirë disa që përfshijnë përdorimin e antitrupave nga pacientët e rikuperuar.

Ndërsa nuk pati eksperimente mbi njerëzit në studim, botuar në revistën Nature, autorët thanë se gjetjet e tyre përfaqësojnë “provë-koncepti” që antitrupat nga SARS mund të parandalojnë koronavirusin e rëndë Covid-19.

“Këto rezultate hapin rrugën për të përdorur antitrupa që përmbajnë S309- dhe S309 për individët me rrezik të lartë të ekspozimit ose si një terapi pas ekspozimit për të kufizuar ose trajtuar sëmundje të rëndë,” shkroi ata./Burimi: Times Live

Të fundit

BE vijon diskutimet për heqjen e masave ndaj Kosovës

Përkundër pritjeve dhe paralajmërimeve se masat e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës do të hiqen, së paku gradualisht, kjo nuk...

Mos e bëni kurrë këtë gabim kur shëtisni me bebushat tuaj

Shohim jo rrallë herë, që ndërsa dalin me fëmijën në karrocë, kur është vapë, prindërit e mbulojnë atë me një mbulesë të lehtë dhe...

Çfarë ju bën më të lumtur se dashuria?

Të shohësh vende të reja, të njohësh kulturën dhe mënyrën e jetesës së njerëzve të tjerë ndihmon për të hapur më shumë mendjen dhe...

Përsëritet rasti “Alma”? Një 27-vjeçare tenton të hidhet nga lumi Buna me 4 fëmijët

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Shkodër. Një nënë 27-vjeçare ka tentuar të hidhet në lumin Buna bashkë me 4 fëmijët e saj...

Virale/ Princesha e Dubait kërkon divorcin me një postim në Instagram

Një mesazh i shkurtër nga Sheikh Mahra bin Mohammed Al Maktoum aktualisht po shkakton bujë në botën mbretërore. Në postimin në Instagram, vajza e lartësisë...

Lajme të tjera

Web TV