Brisida Shehaj në protestë për teatrin: Jo normale shembja; Veliajn s’e kam votuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duke treguar arsyet që e nxorën në protestë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, Brisida Shehaj ka rrëfyer largimin e saj si drejtoreshë e Përgjithshme e Tatimeve. E ftuar në emisionin “Tempora” në Rtv Ora, Shehaj thotë se arsyet se largimit të saj duhet ti tregojë vetë Kryeministri. Ndërsa pyetjes nëse është e penduar e Rilindjes Shehaj përgjigjet në këtë mënyrë.

Brisida ShehajDeri në momentin e caktuar që idete e tua janë pjesë e një ekipi, deri në momentin që ti e gjen vetën pjesë të atij ekipi më pas largohesh. Mua nuk më largoj, nuk më hoqi njeri. Ishte një vendimarrje e imja për tu larguar sepse nuk e ndjeja më vetën pjesë të atij ekipi. Dorëheqja ime ka qenë një histori shumë e bukur por që nuk më takon mua ta them. Nuk preferoj të flas sidomos për diçka që ka ndodhur mes meje, Kryeministrit apo asaj pjesë të administratës. Në qoftë se do të dojë ndonjë ditë Kryeministri ti përgjigjet këtyre pyetjeve është i lirë nga unë ka leje të tregojë të gjithë të vërtetën.

Je një e penduar e Rilindjes?

Jo s’kam pse të jem e penduar. Unë kam bërë një punë që unë e gjykoi shumë të mirë. Jam i gatshëm të përballem me këdo për çdo shifër, për cdo gram të atij institucioni. Unë i mbaj mend edhe sot sepse unë punoja nga ora 8 e mëngjesit deri në 3 të natës. Kam bërë më të mirën e mundshme, kjo ishte më e mira e imja. Do isha penduar po të kisha bërë ndonjë gabim, unë nuk kam bërë asnjë gabim, nuk kam bërë asnjë faj.

Unë nuk kam votuar për zotin Veliaj dhe nuk pres ndonjë gjë të madhe nga zoti Veliaj. Nuk e kam votuar. Absolutisht unë jam e majtë. PS ka pikërisht këtë vlerë, lirinë e saj. Mua nuk më merrte kryeministri për të më thënë voto këtë njeri.

Lexo edhe :  “Akuzoni Ramën për çdo gjë që ndodh”/ Spiropali: Lutemi për avokatin Mëngjesi

Pse nuk e votuat zotin Veliaj?

Sepse nuk pash një njeri që kishte program. Unë në 2019-ën nuk kam votuar. Nuk kishte as program, as platformë, asgjë. Ndërsa për zotin Rama, është një njeri që unë e kam votuar. E kam votuar me bindje të plotë se do të bënte ndryshimin. Kur shoh ato pamje (shembjen e godinës së teatrit), ishin arsyet përse isha aty. Nuk më duket normale dhe ligjore.

Të fundit

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi,...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Lajme të tjera

Web TV