Schalke në krizë të thellë, disfatë me Augsburg

Për ekipin nga Gelsenkirchen, ky është një tjetër stacion negativ, pas disfatës së thellë ndaj Borussia Dortmund në derbi

Nga : Fjala.al

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një kohë që shumica e futbollit global është në “pit stop” për shkak të pandemisë, Bundesliga vazhdon të dhruojë spektakël në fushë, edhe pse tifozët duhet ta ndjekin përmes ekranit. Augsburgu ka triumfuar këtë fundjavë në transfertën ndaj Schalkes me rezultatin 3:0, në ndeshjen e javës së 27-të të Bundesligës gjermane. Eduard Loewen (6’), Noah-Joel Sarenren-Bazee (76’) dhe Sergio Cordova (90’) realizuan golat për Augsburgun. Kjo skuadër pas 27 ndeshjeve zë vendin e 12-të me 30 pikë, ndërsa Schalke mban vendin e tetë me 37 pikë.

Për ekipin nga Gelsenkirchen, ky është një tjetër stacion negativ, pas disfatës së thellë ndaj Borussia Dortmund në derbin e Ruhrit, pasi humbja në shtëpi e zhyt edhe më keq në krizë. Schalke largohet kështu nga Europa, e nëse renditja formatohet me Blutë jashtë saj, ekipi që ka humbur miliona Euro nga kriza dhe mungesa e ndeshjeve, do të vuajë një tjetër faturë “të kuqe” nga mungesa e parave të UEFA-s.

 

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV