Covid-19/ Andrea Bocelli tregon periudhën e vështirë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tenori i njohur italian Andrea Bocelli tha të martën se ai infektuar me koronavirus, por tani ishte rikuperuar, duke e përshkruar përvojën si “një makth”.

Bocelli, i cili është i verbër që prej moshës 12 vjeç, ngriti shpirtrat në Itali gjatë pandemisë duke kënduar vetëm në Duomo të Milanos në 12 Prill.

Kjo ishte pak më shumë se një muaj pasi 61-vjeçari kishte testuar pozitivisht me koronavirusin, Covid-19.

“Ishte një tragjedi, e gjithë familja ime ishte e infektuar”, u tha ai gazetarëve në një spital në Pisa, ku ai kishte shkuar me gruan e tij për të dhuruar plazmën e tyre për studimin e COVID-19.

Plazma e gjakut do të përdoret nga shkencëtarët që shpresojnë të zhvillojnë trajtime.

“Të gjithë kemi temperaturë- megjithëse fatmirësisht jo të lartë” të shoqëruar me teshtitje dhe kollitje, “tha Bocelli.

“Më është dashur të anuloj shumë koncerte … Ishte si të jetoja një makth sepse ndihesha sikur nuk kisha më në kontroll shumë gjëra.’ tha ai.

Të fundit

E joshi me foto dhe video erotike, arrestohet mësuesja që kreu marrëdhënie me nxënësin e saj

Një mësuese e martuar, nga Buckinghamshire i Britanisë së Madhe, është dënuar me 6 vite e dy muaj burg,...

“Demokratët s’duan burrnesha si Luljeta, por gra si Lulzimi”/ Kreshnik Spahiu ironizon Bashën

Ditën e sotme inxhinierja e njohur Luljeta Bozo pranoi ofertën e kryeministrit Rama për t’iu bashkuar Partisë Socialiste dhe për të kandiduar në zgjedhjet...

Alkool dhe plazh, studentët “zbarkojnë” në Florida (FOTO)

Koronavirusi nuk i ka ndalur studentët amerikanë që të zbarkojnë në Florida për pushimet e pranverës. Duke injoruar totalisht masat e rekomanduara për frenimin...

Për të mos u humbur/ Momenti kur Adem Jashari me dajën e tij niset për në luftë (Video)

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënies së familjes së heroit Adem Jashari. Pamje që pak kush i ka parë deri më tani janë...

Rama i emocionuar në Bari: Faleminderit që hapët dyert kur ne kishim nevojë, do të jemi gjithmonë në krahun tuaj

Kryeministri Edi Rama në konferencën e mbajtur së bahsku me ministrin e Jashtëm Italian Luigi Di Maio dhe kryebashkiakun e Barit Michele Emiliano, ka...

Lajme të tjera

Web TV