Infektimi i 13 bluzave të bardha/ Pipero tregon arsyen: Nuk iu bind urdhrit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mjeku i Infektivit, Pëllumb Pipero ka dhënë detaje për 13 mjekët dhe infermierët të konirmuar ditën e sotme nga autoritetet e shëndetësisë të infektuar me COVID-19.

Pipero deklaroi në emisionin “Open” se ka qenë një infermiere që ka infektuar më pas dhe kolegët e saj.

Sipas mjekut e infektuara në fjalë nuk dihet se ku e ka marrë virusin, ndërsa shton se pavarësisht se i është këshilluar që të izolohet që në momentin që ka shfaqur shenjat, infermierja ka hezituar dhe ka shmangur këshillimin.

“I është rekomanduar të izolohet, por nuk e ka zbatuar këshillën. Ka qenë papërgjegjshmëri e një individi. Nuk e dimë ku e ka marrë infeksionin. Ka shfaqur shenja të COVID-19. Ndërkohë po hetohet rasti se ku mund ta ketë marrë. Personeli mjekësor nuk duhet të humbas vigjilencën.” tha mjeku Pipero.

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV