“Luftëtari” shqiptar nuk e tremb Leipzig, Nagelsmann vlerson Gjasulën

Klaus Gjasula vjen në këtë ndeshje me "rekomandimin" e 15 kartonave të verdhë vetëm në një sezon, por Nagelsmann përpiqet ta marrë lehtë.

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Klaus Gjasula ka fituar reputacionin e një “djali të keq” në Bundesligën gjermane, por pavarësisht kritikave dhe shënjestrimit nga arbitrat, mesfushori difensiv, meriton vlerësimet e teknikëve më të njohur. Këtë radhë skuadra e tij Paderborn përballet me lepzig, pretendentin për titull të trajnerit Julian Nagelsmann.

Klaus Gjasula vjen në këtë ndeshje me “rekomandimin” e 15 kartonave të verdhë vetëm në një sezon, por Nagelsmann përpiqet ta marrë lehtë.

“Nuk është se Gjasula i shkel njerëzit me këmbë, por bën faulle të zgjuara dhe taktike. Nuk mendoj se është i keq dhe nuk jam i shqetësuar se do të na çojë lojtarët e Leipzig në spital” tha Nagelsmann për shqiptarin, mbi ndeshjen e së shtunës në 15:30.

Përgjithësisht, trajneri i “Demave të Kuq” ka simpati për Klausin, “luftëtarin” shqiptar. “Më pëlqen sesi sillet në fushë, ka gjithmonë diçka tërheqëse te Gjasula” tha trajneri.

Të fundit

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Lajme të tjera

Web TV