Kurti i rikthehet ‘protestave’: Më 12 qershor tek sheshi ‘’Skënderbeu’’

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas rrëzimit nga qeveria, Albin Kurti ka paralajmëruar tubimin e parë. Përmes një mesazhi të publikuar në rrjetet sociale, Kurti sqaron se tubimi do të mbahet në sheshin ‘’Skënderbeu’’ të Prishtinës duke mbajtur distancë.

“Java tjetër është ‘’Java e Lëvizjes’’ që përkon dhe me 21- vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe 15- vjetorin e themelimit të Vetëvendosjes”, tha ndër të tjera Kurti.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje tani mund të quhet partia opozitare më të madhe në Kosovë.

Postimi i plotë i Albin Kurtit

Tubim në Sheshin “Skënderbeu”, të premten me 12 qershor

Në mbledhjen e sotme me Qendrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE! diskutuam për shumë çështje politike dhe organizative. Nga data 10 qershor 2020 e deri më 17 qershor 2020 mbahet “Java e Lëvizjes”, organizim yni ky tradicional i përvitshëm me aktivitete të shumta.

Në veçanti Qendrat tona shprehën gatishmërinë dhe interesimin që 21 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe 15 vjetori i VETËVENDOSJE!-s, të premten e ardhshme të 12 qershorit 2020, të shënohet me një tubim publik, duke e mbajtur distancën, në Sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë. Ndërkohë vazhdon mbledhja e nënshkrimeve të peticionit “Duam Zgjedhje!” anembanë Kosovës…

 

l.m/Fjala.al


Të fundit

Franz Kafka, shkrimtari unik, i errët, i thellë dhe labirint

Kafka është një qenie gjeniu dhe pikëllues njëkohësisht, sikur të qe i pashmangshëm dëshpërimi i një shpirti të lartë...

Nisin provimet e Maturës Shtetërore, Rama: Suksese pas një viti të vështirë

Rreth 34 mijë maturantë i janë nënshtruar sot që prej orës 10:00 provimit të parë të  Matures Shtetërore, atij të Gjuhës së huaj. Provimi...

Gjonaj në Asamblenë e Përgjithshme të OKB: Në fokus të Qeverisë lufta kundër korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka marrë pjesë në sesionin e posaçëm të Asamblesë së Përgjithshme së OKB-së për luftën kundër korrupsionit. Në fjalën e...

Ekzekutimi i Velajt në Vlorë, shoqërohen 4 persona. Policia ngre disa pika kontrrolli

  Policia e Vlorës ka shoqëruar 4 persona mesnatën e së enjtes, lidhur me ekzekutimin e Shkëlzen Velaj, 35 vjeç. Ky i fundit mbeti i...

“O ma hape derën, hape derën”, fjalët e fundit që Shkëlzen Velaj i tha të ëmës, e moshuara s’e dëgjoi (Video)

Fqinjët e familjes Velaj në Vlorë, kanë treguar me detaje ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme ku u ekzekutua me breshëri kallshnikovi, Shkëlzen Velaj,...

Lajme të tjera

Web TV