test

Edukatorja e një çerdheje rezulton pozitiv me COVID-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një nga edukatoret e një çerdheje në Prishtin ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Kjo gjë i ka alarmuar të gjithë dhe Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi, bëri me dije se do të testohen edhe rreth 30 fëmijë.

Mbrëmjen e djeshme u konfirmuan 10 raste të reja me koronavirus në Prishtinë, në mesin e të cilëve edhe dy fëmijë të dy çerdheve. Ndërsa testit për virusin e rrezikshëm do t’i nënshtrohen edhe rreth 30 fëmijë të tre çerdheve të Prishtinës.

“Sot është testuar një edukatore, po e presim rezultatin. Do të testohen rreth 30 fëmijë”,-ka deklaruar Gashi për Express. Gashi deklaroi se tre çerdhe në Prishtinë po qëndrojnë të mbyllura.

Ndërsa, mbrëmjen e së dielës, me COVID-19 në Kosovë, kanë rezultuar gjithsej 40 persona. Deri më tani numri i të prekurve në vend ka arritur 1234, me gjithsej 890 të shëruar dhe 31 viktima.k.t/Fjala.al/

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Lajme të tjera

Web TV