Fauci bën paralajmërimin: Koronavirusit ende nuk i ka ardhur fundi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dr.Anthony Fauci, këshilltari shëndetësor i Shtëpisë së Bardhë, e cilësoi Covid-19 si ‘makthin e tij më të keq’ dhe u shpreh se ky virus vdekjeprurës po vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjithë globin.

Sipas mediave të huaja, Fauci gjatë takimit me drejtues të kompanive bioteknologjike, e përshkroi Covid-19 si një tmerr të vërtetë.

“Brenda katër muajsh, ka shkatërruar gjithë botën dhe ende nuk i ka ardhur fundi.”- u shpreh Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar për Sëmundjet Infektive.
Aktualisht, Covid-19 ka infektuar rreth 7.3 milionë njerëz në gjithë botën dhe ka vrarë 400 mijë të tjerë./Fjala.al/k.l

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV