Aktorja: Të hapen shtëpitë publike dhe të rikthehet dënimi me vdekje në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duke marrë shkas nga ngjarje e ndodhur së fundmi, abuzimi seksual i minorenes në Babrru nga rija i shkollës, aktorja e njohur e humorit Delinda Disha është shprehur pro rikthimit me vdekje dhe hapjes së shtëpive publike në vendin tonë.

Ajo deklaroi në emisionin “Mes Yjesh” se askush nuk e ka të drejtën për të cënuar jetën e një fëmije.

“Është një problem shumë i madh i shoqërisë shqiptare. Jam pro dënimit me vdekje të këtyre individëve sepse me asnjë të drejtë asnjë njeri nuk mund të cënojë jetën e një fëmije, ëndrrat e një vogëlusheje. Të kthehet dënimi me vdekje, e meritojnë jam edhe që të hapen shtëpitë publike, ndoshta aty mund t’i lëshojnë të gjitha frustrimet e veta dhe nuk do të ketë kështu lloj fenomenesh që janë shumë të trishta dhe të dhimbshme. Jo se nuk ndodhin në Amerikë dhe në Evropë. Rasti i fundit ishte një nismë shumë e mirë dhe më pëlqen që shoqëria reagon, ne po bëhemi një se është shumë e vështirë që shqiptarët të bëhen një.” tha aktorja./En.Br./Fjala.al

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV