Përlotet regjisori Robet Budina, tregon momentin që e preku në Peshkopi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar duket se ka ende histori të pa treguara. Një moment prekës e ka rrëfyer regjisori Robert Budina, i cili thotë se e ka përlotur gjatë mbledhjes së firmave për peticionin e rindërtimit të Teatrit.

Në fjalën e tij gjatë një interviste në Report tv, Budina u përlot, teksa tregoi se një vajzë në Peshkopi kishte bërë një poezi për Teatrin dhe se kjo e kishte prekur shumë.

Fjala e plotë

Jam tronditur nga një vajzë në Peshkopi në vit të parë që kishte bërë një poezi për Teatrin. Është shumë tronditëse për një brez të ri që sheh që goditen artistët. Kështu që ky pushtet duhet të marrë kostot e një veprimi të tillë makabër. Sulmi i asaj nate ishte për. Ne ishim rreth 7 apo 8 veta që u mbyllëm në një dhomë në katin e tretë. Bie fasada dhe pesë minuta para se të shembej, ishim brenda. Dhe…aty u mbyllëm që të lajmëronim njerëzit që të na vinin për ndihmë…një herë, dy herë….dhe kur dëgjuam disa goditja me radhë, kuptuam që ata po e shembnin teatrin bashkë me ne brenda. Ne dolëm dhe vetëm me diçka që kisha ndezur unë hapën derën e jashtëm..ishte errësirë e plotë,”

 

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Lajme të tjera

Web TV