test

Pyetja që mundoi maturantët, merr fund dilema e “Turit”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një nga pyetjet që ka munduar më shumë maturantë te teza e provimit të Gjuhës Shqipe dhe që spikati me memet pikante gjatë protestës së sotme, ishte ajo me “Turin”.

Dhe dilemës së kësaj pyetjeje që shkaktoi shumë debate i ka dhënë zgjidhje drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi në A2.

Shefja e QSHA qartësoi se në variantet e tezave të provimit, përgjigja ishte e renditur ndryshe dhe në alternativën që lexoi maturantja Kejsi Spahiu, ajo tha se përgjigja e saktë ndodhet në alternativën D.

Të fundit

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në...

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë,duke krijuar një atmosferë...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Fotografoi në një nga plazhet më të bukura në Itali, blogeri gjobitet me 1800 euro

Informacion i rëndësishëm për të gjithë ata që do të shkojnë në Sardenjë këtë verë. Blogeri Rogerio Guia nga Dubai u gjobit me 1600 euro...

Qeveria çon në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës

Qeveria ka çuar në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës Vorë-Hani i Hotit. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali,...

Lajme të tjera

Web TV