Atentati në Laç/Dalin pamjet nga ekzekutimi i dy biznesmenëve (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dalin pamjet nga momenti i vrasjes së dyfishtë në Kurbin në orët e vona të të shtunës së 31 majit.

Ngjarja e ndodhur përpara një hoteli në aksin rrugor Lezhë-Mamurras,  shënoi dy viktima; Paulin Marku dhe Bujar Lika (Hasani).

Nga videoja e siguruar nga Syri.net vrasësi hyn në hotel teksa mban në dorë një kallashnikov.

Personat që ishin në shënjestër reagojnë sapo e vënë re duke sjellë kështu përplasje mes palëve.

Viktima Paulin Gjergji, njihej edhe si pronari i ish-bar Nikolinos në Tiranë, i cili njihet edhe si pronar kazinosh. Ndërsa biznesmeni tjetër Bujar Lika në vitin 2015 u përfshi në vrasjen e Enton Nikajt në zonën e Dajtit dhe një vit më parë u dënua nga gjykata me një vit e 4 muaj burg, por u shpall më pas i pafajshëm nga Gjykata e Apelit./Fjala.al/Ke.Ba


Të fundit

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Lajme të tjera

Web TV