Rashica humbi penalltinë… por çfarë thotë trajneri i Werder Bremen

“Miloti u mundua shumë në ndeshjen e fundit dhe bëri disa aksione të mira, por nuk ishte në ditët e tij më të mira" tha trajneri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica dështoi të shënonte një gol të lehtë nga pika e bardhë e penalltisë në ndeshjen e Bundesliga, të zhvilluar kundër Paderbornit, një veprim që zhgënjeu tifozët për lojtarin që vlerësohet rreth 40 milionë Euro.

Trajneri i Werder Bremen, Florian Kohfeldt ka thënë se do të flasë me Rashicën dhe se sipas Kohfeldt, Bremeni ka nevojë të madhe për cilësitë e futbollistit nga Vushtrria.

“Miloti u mundua shumë në ndeshjen e fundit dhe bëri disa aksione të mira, por nuk ishte në ditët e tij më të mira në aspektin ofensiv. Nuk do të ketë asnjë masë ndaj tij, sepse fatmirësisht fituam. Do të fas me të, sepse ne kemi nevojë për të në formë të mirë. Penalltia e humbur nuk do ta penalizojë, sepse ne të gjithë kemi nevojë për cilësitë e tij”, ka thënë Kohfeldt.

Të fundit

“Mbas datës 6 të premtoj…”, Albani uron për ditëlindje Miriamin me fjalët më të bukura

Miriam Cani është prej kohësh një këngëtare që njihet për zërin e saj të ëmbël dhe të mrekullueshëm. Së...

“Qershori nis me 37° C”/ Meteorologia: Vera starton shumë egër

Meteorologia Lajda Porja ka bërë parashikimin e motit për muajin qershor, duke qenë se edhe dy ditë na ndajnë nga hyrja zyrtare në stinën...

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i shkëlqyer promovimi për Shqipërinë. Albania, kështu...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Lajme të tjera

Web TV