Situata me COVID-19, ja fotot më interesante të javës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndërkohë që duket se jemi futur në fazën e dytë të COVID-19, pasi numri i të infektuarve po rritet sërish ju sjellim fotot më interesante mbi atë se çka po ndodh në të gjithë planetin.

Presidenti Donald Trump do të rinisë tubimet për fushatën elektorale, por u kërkon pjesëmarrësve që të mos e padisin nëse infektohen me koronavirus gjatë takimeve elektorale të tij.

Në Brazil, pavarësisht situatës së përkeqësuar, plazhet në Rio de Zhaneiro u mbushën me pushues, të cilët nuk respektonin distancimin fizik./En.Br./Fjala.al

 


Të fundit

VIDEO/ Publikoi SMS me Neymar, Fero i jep fund martesës me Arbenitën?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar edhe Arbnita Ismajli. Por...

Me parulla komuniste dhe foton e Enver Hoxhës, nostalgjikët e diktatorit kryejnë homazhe

Shqipëria feston sot ditën e Çlirimit, teksa përkujtohen dëshmorët që kanë dhënë jetën për liri. Si çdo vit, nostalgjikët ndaj diktatorit Enver Hoxha kanë marrë...

Vdes piloti legjendar grek, i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore

Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore, Kostantinos Hatzilakos. Lajmi ka shkaktuar trishtim në komunitet. 102-vjeçari ishte një...

Ambasada amerikane uron Festën e Çlirimit: Kujtesë për sakrificat e popullit shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar sot festën e Çlirimit nga pushtimi nazist. Me një mesazh në “Facebook”, ambasada shprehet se ky rast shërben si...

Dita e Çlirimit, nis ceremonia te Varrezat e Dëshmorëve

Në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë po kryhen homazhe për të përkujtuar 78-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, pas Luftës së Dytë Botërore. Në ceremoninë ku...

Lajme të tjera

Web TV