Maturantët japin sot provimin e matematikës, sërish protestë në orën 13:00

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Maturantët janë duke zhvilluar provimin e matematikës, ndërkohë që kanë paralajmëruar sërish për protestë.

Pas urdhrit të Ministrisë së Arsimit, provimi do të zgjasë dy orë e gjysmë dhe jo dy orë siç ishte vendosur më parë në rregullore.

Protesta e paralajmëruar nga maturantët do të mbahet në orën 13:00 para Ministrisë së Arsimit.

Maturantët kanë dorëzuar në Ministrinë e Arsimit një draft me 10 pika, me shkeljet e pretenduara në provimin e Gjuhë-Letërsisë. Sipas maturantëve pyetjet ishin jashtë programit mësimor./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Ambasadori i ri i SHBA që di të flasë shqip: Ky do jetë misioni im në Tiranë

David J. Kostelancik, i emëruar nga Presidenti Biden për të shërbyer si Ambasador i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri,...

1 vit nga masakra e Buchas në Ukrainë, Xhaçka: Federata ruse të vihet para përgjegjësisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në Samitin e Buchas, një vit pas ngjarjeve mizore të rusëve në këtë...

Aksident në Pogradec/ Përplasen 3 automjete, plagosen 6 persona, 2 prej tyre rëndë

Një aksident ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi të fshatit Hudënisht. Sipas informacioneve paraprake në aksident janë...

U nda sot nga jeta, intervista me “Zonjën e Tironës” 3 vite më parë, ja historia e saj

Është ndarë sot nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Fjala.al pati nderin të intervistonte tre vite...

E papritur nga produksioni/ Olta dëshiron të lërë shtëpinë e BBV, çfarë pritet të ndodhë

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë ose jo qëndrimin e tyre...

Lajme të tjera

Web TV