Lajmi i Fundit/Ndërron jetë Nehat Kulla, “Gjenerali” i forti i ‘97

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndërron jetë Nehat Kulla i njohur si “Gjenerali” ose i forti i 1997-ës. Kulla është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare. Ai ka ndërruar jetë papritur mbrëmë në banesën e tij në Tiranë nga shkaqe natyrale.

Kulla pak kohë më parë la dhe qelinë e burgut të Fushë-Krujës, pas dënimit me 20 vjet burg për vrasjen me paramendim të shtetasit Halim Gjuzi, ish-shoferi i ish-zv/ministrit të Arsimit, Halit Shamata. Kulla e kreu të gjithë burgimin, pasi fitoi disa herë ulje të dënimit.

Kohët e fundit në burg ai pati vizita dhe nga njerëz të politikës, pasi deputeti Kujtim Gjuzi që është shprehur se është miku i tij, shkoi dhe e takoi në qeli. Kulla pak kohë më parë humbi dhe vëllain e tij, Ramazan Kulla, pasi ishte prekur nga COVID-19.

la.mi/Fjala.al


Të fundit

Kërcënoi se do të vrasë Presidentin/ Çfarë ndodhi me të riun?

Një i ri nga New Mexico akuzohet për kërcënim ndaj Presidentit të SHBA, Joe Biden dhe disa të tjerëve. John...

Pirja e kësaj pije popullore çdo ditë, mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjes së mëlçisë yndyrore

Kafeja është pije ditore e zgjedhur për miliona njerëz, dhe është e lehtë të kuptosh pse. Ka shije të shkëlqyeshme dhe ju godet me...

Hap dyert sot spitali Memorial i Fierit, Rama publikon videon dhe prezanton pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke

Sot, 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë. Me këtë lajm e ka nisur...

I kthyen tokat në paracela hashashi, Policia operacion në fshatrat e Krujës, 6 të arrestuar, 1 në kërkim

6 persona kanë rënë në prangat e Policisë në Krujë, pasi tokat në pronësi të tyre i kishin kthyer në paracela të mbjella me...

Stresi i provimeve, si dera e vetme e hyrjes në jetë/ Nga Leonard Veizi

Sistemi shkollor është në prag të provimeve. Temperaturat rriten kudo, brenda klasave dhe jashtë në natyrë. Nxënësit që janë të ndjeshëm priren ta përjetojnë...

Lajme të tjera

Web TV