Will Smith pranon rolin e një skllavi në filmin “Emancipimi”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Will Smith ka firmosur një kontratë të majme për të luajtur rolin e një skllavi në filmin thriller, të titulluar “Emancipimi”, në bashkëpunim me regjisorin Antoine Fuqua.

Aktori 51-vjeçar do të luajë rolin e Peter në një film historik, që bazohet në një histori të vërtetë të vitit 1863. Në film përshkruhet jeta dhe përpjekjet e një njeriu me ngjyrë, një skllavi, dhe udhëtimi i tij i jashtëzakonshëm drejt lirisë, për tu bashkuar në fund me Ushtrinë e Bashkuar raporton Daily Mail.

Prodhimi më i ri, me skenar të William N.Collage, pritet të nisë xhirimet vitin e ardhshëm. Ndërkohë aktori Will Smith pritet që në përfundim të pandemisë të vijojë xhirimet për filmin “Mbreti Richard”, ku ai luan rolin e Richard Williams, babait të Venus dhe Serena Williams.

Ndërkohë që më herët këtë vit u shfaq premierë edhe filmi “Bad Boys” që arkëtoi deri përpara pandemisë 419 milionë dollarë. Smith refuzoi rolin si personazhi kryesor i një skllavi në filmin “Django” të Quentin Tarantinos në vitin 2012, rol që më pas iu besua aktorit Jamie Foxx.

ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa feston ditëlindjen/ Rama mesazh urimi: Edhe 100!

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen. Aktorja feston sot 89-vjetorin e ditëlindjes. Kryeministri Edi Rama me anë...

Spahia: 32 vite më parë plumbat lanë Shkodrën me gjak, duke i vrarë 4 bij të saj

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka zhvilluar një ceremoni përkujtimore për Martirët e 2 Prillit. Spahia është shprehur se ashtu si çdo vit, jemi...

Dita Botërore e Autizmit/ Manastirliu: Rrisim 30% financimin për Fondin Social

Në Ditën Botërore të Autizmit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me Ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro dhe Kryetarin e...

Berisha në Shkodër/ Ceremoni përkujtimore për dëshmorët e 2 prillit

Ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Shkodër, ku është zhvilluar një ceremoni përkujtimore për dëshmorët e 2 prillit të 1991. Në ceremoni është mbajtur një...

Lajme të tjera

Web TV