Duffy publikon këngën e parë, pas rrëfimit sesi u rrëmbye dhe u përdhunua për 4 javë rresht

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rishfaqet pas 5 vitesh këngëtarja Duffy, teksa publikoi edhe këngën më të fundit solo, pasi zbuloi historinë e rrëmbimit dhe përdhunimit 4 javor, që e kishte mbajtur të fshehur për vite me radhë. 35 vjeçarja njoftoi punë Instagram publikimin e singëllit të fundit, një baladë emocionale të quajtur “River in the sky” dhe e përshkroi atë një këngë thellësisht personale dhe emocionale”.

Duke promovuar këngën në Instagram, këngëtarja shkruan: “Për ditët më të mira që na presin”. Teksti ka nota melankolie dhe emotive kur këngëtarja këndon: “Teksa eci në këtë jetë, kam dyshime në mendje, lutem që të fluturoj, e lirë…”. Vetëm tani këngëtarja u ndje gati ti rikthehet muzikës pasi po rifiton dalëngadalë besimin. Duffy bëri të ditur historinë e rrëmbimit dhe abuzimit seksual vetëm muajin e shkuar.

Këngëtarja vendosi ta rrëfejë histori pasi tha se vetëm kështu do të ndihej e çliruar nga ajo që ndodhi 10 vjet më parë. Ngjarjen ajo e përshkroi përmes një eseja me 3500 fjalë.Ka.li/fjala.al/Burimi:The Sun


Të fundit

Efektivi shtyu gazetaren drejt greminës, Bledi Çuçi: Zero tolerancë për këto shfaqje të shëmtuara

Përveçse largim nga detyra, ndaj policit që një ditë më parë shtyu gazetaren Anila Hoxha drejt greminës në Dajt,...

Plagosja me armë në ish-Bllok, Policia: Janë arrestuar dy persona, ngjarja për motive të dobëta

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë, në ish Bllok, ku mbeti i plagosur me armë Ilir Shkurti. Bëhet me dije...

Zbardhet ekspertiza për vrasjen e biznesmenit, ja si u ekzekutua Ruzhdi Hoxha

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u shënua ditën e djeshme, ku në Dajt u gjet i pajetë biznesmeni Ruzhdi...

Zhduken pa lënë gjurmë dy persona në Fier dhe Lushnje, familjarët kërkojnë ndihmën e policisë

Dy persona në Fier dhe Lushnje, janë zhdukur pa lënë gjurmë, ndërsa familjarët e alarmuar i kanë kërkuar ndihmë policisë. Sipas informacineve zyrtare, një 29-vjeçar...

Policia njoftim zyrtar për operacionin anti-drogë në Korçë: U arrestuan katër persona, sekuestrohet 114 kg kanabis (Emrat)

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me operacionin anti-drogë të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Korçë. Në pranga kanë rënë 4 shtetas, 3 prej...

Lajme të tjera

Web TV