test

Edukatorja pozitive me Covid-19, çerdhja vijon normalisht punën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Çerdhja 11 në kryeqytet nuk është mbyllur pavarësisht se ka rezultuar pozitive me Covid-19 një edukatore.

Rasti i saj u dyshua pak ditë më parë, së bashku me disa pjesëtarë të stafit.

Prindërve iu kërkua që t’i marrin fëmijët e tyre nga kjo çerdhe, ndërsa edukatorja u fut në karantinë për 14 ditë.

Pas publikimit të lajmit në media prindërit kanë ardhur të marrin fëmijët e tyre.

Në një prononcim për Grupin mediatik “Fjala” një nga prindërit është shprehur se do vazhdojë ta sjellë fëmijën në këtë institucion edhe pas këtij rasti pasi shprehet besimplotë në përkujdesin e tyre ndaj fëmijëve./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Lajme të tjera

Web TV