Manchester City, Guardiola: Sané nuk do të rinovojë, do një aventurë tjetër

Sané ka mbetur jashtë fushave që nga 4 gushti 2019, kur pësoi një dëmtim të rëndë të ligamenteve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tekniku spanjoll i Manchester City ka njoftuar lamtumirën e afërt të sulmuesit gjerman, Leroy Sané. Ai nuk do të rinovojë kontratën e tij me Manchester City që skadon në qershor 2021, dhe mund të largohet nga klubi këtë verë.

Trajneri i Citizens Pep Guardiola e njoftoi largimin e pritshëm në një konferencë për shtyp. “Leroy refuzoi propozimet tona për rinovim dy ose tre herë. Nëse gjejmë një marrëveshje me një klub tjetër, mund të shkojë këtë sezon, përndryshe ai do ta bëjë këtë kur skadon kontrata e tij”  tha trajneri katalanas.

Interesimi i Bayern Munich është shumë i fortë për sulmuesin gjerman, i lindur në 1996, i cili do të dëshironte të rikthehej në vendlindje për tu rikuperuar më mirë pas dëmtimit të gjatë.

Sané ka mbetur jashtë fushave që nga 4 gushti 2019, kur pësoi një dëmtim të rëndë të ligamenteve gjatë finales së Community Shield kundër Liverpool. Këtë sezon ai nuk e ka marrë ende lejen të rikthehet në fushë, por situata nga pandemia e ka ndihmuar atë në procesin e rehabilitimit. Topi tani kalon te dy klubet, të cilët do të diskutojnë çmimin e kartonit të tij. Nuk do të jetë e lehtë për City që të rikuperojë 52 milionë euro që i paguante Schalke, skuadrës së Gelsenkirchen katër vjet më parë.

 

Të fundit

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi,...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Lajme të tjera

Web TV