Matura Shtetërore, publikohen notat e provimit të gjuhës së huaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar notat e provimit të parë të Maturës shtetërore, gjuhës së huaj.

Notat janë publikuar në faqen zyrtare të QSHA. Notat mund ti gjeni duke klikuar KËTU.

Sipas listave të publikuar nga Ministria e Arsimit dhe Qendra e Shërbimeve Arsimore, shihet se 182 nxënës kanë qenë ekselentë duke u vlerësuar me 10.00. Nga ana tjetër janë 1 232 nxënës që janë vlerësuar me 4.00, pasi në fletën e tyre nuk ka pasur asnjë përgjigje të saktë./Re.Gu/Fjala.al


Të fundit

Skllave dhe punonjëse s*ksi, shkatërrohet rrjeti i trafikimit të qenieve njerëzore

Policia gjermane thotë se ka shkatërruar një rrjet të gjerë trafikimi të qenieve njerëzore, duke çuar në pranga dhjetëra...

Rikthehet skandali i përgjimeve/ SHBA spiunoi Merkelin me ndihmën e Danimarkës, Biden i përfshirë

Shtetet e Bashkuara përdorën një partneritet me njësinë e inteligjencës së jashtme të Danimarkës për të spiunuar udhëheqësit evropianë, duke përfshirë Kancelaren gjermane Angela...

Njoftimi për nesër/ Zonat e Tiranës që do jenë pa drita

Ditën e nesërme, disa zona të Tiranës do të mbesin pa u furnizuar me energji elektrike për disa orë. Kjo për shkak të punimeve që...

Klientja hap kamerën dhe filmon, miu bën “festë” në dyqanin e mishit

Një video shokuese vjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një kliente mbeti e tmerruar pasi pa një mi brenda një banaku me mish viçi...

Mbërrijnë të tjera doza Pfizer, ja sa shkon numri total i vaksinave të përfituara dhe vaksinimeve

Shqipëria ka përfituar sasinë e radhës të vaksinave Pfizer, që kanë mbërritur këtë mbrëmje në Aeroportin e Rinasit. Kryeministri Edi Rama njofton se sasia që...

Lajme të tjera

Web TV