Dubai nxjerr vendimin për fluturimet, ja nga cila datë mund të shkoni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Duke filluar nga 7 korriku, Dubai do të lejojë vizitorët e huaj të hyjnë në territorin e saj, ndërsa duke filluar nga 22 qershori do të lejojë të hyjnë të huajt me vizë qëndrimi. Ndërkohë qytetarët vendas do të jenë në gjendje të udhëtojnë jashtë vendit duke filluar nga 23 qershori.

Vendimi u bë i ditur ditën e sotme nga kabineti qeveritar.

Ata që hyjnë në territorin e Dubait duhet të paraqesin një dokument që tregon se kohët e fundit janë testuar për COVID-19 dhe kanë rezultuar negativ. Gjithashtu ata do t’i nënshtrohen sërish një testi pas mbërritjes në aeroportet e Dubait.

Dubai njihet për plazhet plazhet luksoze dhe vizitohet nga miliona turistë çdo vit./En.Br./Fjala.al

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV