Djali i Inva Mulës dhe Pirro Çakos koncert në Apoloni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me rastin e Festës së Muzikës Anthony Çako ka organizuar një koncert në rrënojat antike të Apolonisë.

Muzika elektronike e artistit franko-shqiptar Tchakø ka kumbuar mbrëmjen e djeshme në rrënojat antike të Apolonisë.

Në këtë koncert ka performuar djali i çiftit të mirënjohur të artistëve shqiptar Inva Mula dhe Pirro Çakos.

I biri i Inva Mulës dhe Pirro Çakos ka ecur në hapat e familjes së tij që për breza me radhë i janë dedikuar muzikës.

Edhe pse në një rrymë tjetër muzikore, në atë elektronike Anthony ka realizuar koncertin e tij online.

Fête de la Musique festohet në të gjithë botën që nga viti 1981, dhe është një ngjarje e madhe popullore për të gjithë muzikantët, amatorë të të gjitha niveleve dhe profesionistë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Rama “teston” me listën e kandidatëve, kush janë prurjet e reja

Zbulohet lista e kandidatëve të PS, emrat e rinj që i bashkohen deputetëve aktualë që do rikandidohen në zgjedhet...

Rikthehen reshjet, ja si pritet të jetë moti sot

Deri në mesditë mbetemi nën dominimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta, ku më të dukshme paraqitën në Veri-Veriperëndim të vendit. Pjesa...

Aksident i rëndë në Kashar/ Makina del nga rruga, vdesin 3 pasagjerët (Emrat)

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së kaluar në Kodër-Kashar, ku kanë humbur jetën 3 pasagjerë. Makina e drejtuar nga...

Horoskopi ditor, e premte 5 mars 2021

Dashi Ka shumë gjëra që po ndikojnë në vëmendjen tuaj dhe shpesh kalojnë në konfuzion sidomos që prej dates 5 Mars. Demi Ju mund të vuani nga...

Lajme të tjera

Web TV