Makina përplas babë e bir me biçikletë, arrestohet drejtuesi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident automobilistik është regjistruar në Fier, ku një automjet ka aksidentuar babë e bir të cilët po udhëtonin me biçikletë.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit”

“Shoferi, duke drejtuar mjetin tip “Benz” në gjendje të dehur, ka aksidentuar lehtë shtetasin me inicialet R. H, 44 vjeç dhe djalin e tij 12-vjeçar, të cilët po udhëtonin me biçikletë.” thuhet në njoftimin e policisë.

Mësohet se drejtuesi i mjetit R. H. është vënë në pranga nga blutë e Fierit dhe akuzohet për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier.

Të fundit

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Vrasja e Osman Berberit, cili është roli i shokut të tij, Besnik Ndou?

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur nw shkurt tw vitit 2009, kur...

Vrasja e “Pushit”, pse dyshonte nëna e viktimës te dy shokët e tij. Dëshmitë

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në shkurt të vitit 2009, kur...

Lajme të tjera

Web TV