test

Infektohet një efektiv i RENEA-s, shfaqi shenja pasi takoi prindërit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një efektiv i forcave RENEA ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Burime për “Fjala.al” bëjnë me dije se efektivi ka bërë tamponin para disa ditësh por sot ka marrë përgjigjen e rezultatit.

Mësohet se personi i prekur është një 28-vjeçar, që kishte ardhur nga Tirana në Libofshë për të takuar prindërit.

Ndërkohë që ishte në shtëpi kur ka shfaqur edhe shenja të sëmundjes, si kollë dhe temperaturë dhe i’u nënshtrua tamponit, nga i cili më pas doli edhe pozitiv.

Gjendja e tij shëndetësore është e qëndrueshme ndërsa është izoluar në banesën e tij. Tamponi u është marrë edhe prindërve të tij po sot dhe priten përgjigjet.

Kujtojmë se ditën e sotme rezultuan 52 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV