Ecuria e OFL dhe lufta kundër krimit, Lleshaj thërret në takim dy ministret, kryeprokurorin dhe kreun e SHISH

113 563 lexime

77,497FansaPëlqeje

Komiteti ministror ka zhvilluar një takim larg vëmendjes së medias ditën e sotme me Kryeprokurorin Olsjan Çela.

Në këtë takim kanë qenë të pranishëm, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, Ministrja e Financave Anila Denaj, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj si dhe Kreu i SHISH Helidon Bendo, shkruan “abcnews.al”.

Mësohet se ky Komitet i thirrur nga Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka diskutuar dhe shkëmbyer informacione ku në fokus ka qenë ecuria e Operacionit Forca e Ligjit dhe lufta kundër krimit.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

E rëndë në Pogradec, 44-vjeçari vret me thikë të ëmën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Pogradec. Një person me probleme mendore ka vrarë me...

75 vjet nga bombat në Hiroshima dhe Nagasaki, ja çfarë shkruan studiuesja Albana Lifschin

Sot bëhen 75 vjet që kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës hodhën bomba atomike në qytetet japoneze Hiroshima dhe Nagasaki më 6 dhe 9...

Kujtim Majaci, kosovari që u bë ikona e futbollit fierak

Gazetari sportive Adriatik Riza Dosti ka kujtuar një prej legjendave të futbollit shqiptar, Kujtim Majacin. Përmes një komenti në rrjetin social “Facebook”, Dosti deklaron se...

FOTO/Një zjarr masiv përfshin një fasoneri në Skrapar

Një zjarr masiv ka përfshirë një fasoneri pasditen e sotme në Skrapar. Fatmirësisht të gjithë punonjësit kanë arritur të dalin jashtë dhe nuk raportohet për...

VIDEO/Kapja e rreth 4 ton droge në doganën e Bllatës, policia jep detajet

Policia ka dhënë detajet e kapjes së një sasie të konsiderueshme lënde narkotike në pikën kufitare të Bllatës në Dibër. Uniformat blu bëjnë me dije...

Lajme të tjera

Web TV